Jiskra Domažlice A vs FC Táborsko akademie

Datum a čas konání: 10.5.2024 17:30
Místo: Domažlice

Jiskra převálcovala rezervu Bohemky

V sobotu 27.4. se odpoledne na Střelnici utkala Jiskra s rezervou Bohemians Praha, přinášíme Vám kompletní reportáž z utkání.

TJ Jiskra Domažlice - FK Bohemians Praha B 4:0 (2:0)

Branky: 17. Dvořák, 45. Fillo (p), 47. Zajíček, 77. Mužík

V rámci 24.kola České fotbalové ligy se Jiskra utkala s dalším týmem z hlavního města. Tentokrát do samého srdce Chodska zavítala rezerva pražských Bohemians. Poslední vzájemné utkání těchto dvou celků skončilo ve prospěch domažlických po výhře 1:3 v Uhříněvsi a minulý zápas na Střelnici zvládla také lépe Jiskra po výhře o dvě branky.
V této sezóně jsou na tom týmy odlišně než v posledním ligovém ročníku. Zatímco loni spolu obě mužstva bojovali do posledních kol o titul ČFL, letos je tomu jinak. Jiskra sice opět hraje o postup do druhé ligy, Bohemka se zato krčí až na dvanáctém místě tabulky s pouhým pětibodovým náskokem na sestupovou příčku. Domažlice si potřebovali v dnešním utkání zlepšit reputaci na domácím poli, protože poslední dvě utkání s rezervami Plzně a Dukly skončili porážkami a ne moc přesvědčivým výkonem. Bohemáci zato chtěli prolomit nezdar na tomto hřišti, protože se jim zatím nikdy nepodařilo na Jiskře zvítězit.

Do utkání nastoupila Jiskra v následující sestavě: Cherepko - Mužík, Zajíček, Rychnovský, Došlý, Fillo, Dvořák, Svoboda, Vávra, Procházka, Fedak

PRVNÍ POLOČAS

Začátek prvního poločasu nám nabídl několik náznaků šancí převážně u brány pražských Bohemians. Jako první ale zahrozili hosté, když se ve třinácté minutě do pokutového území Jiskry dostal hostující Huf, jeho šanci z úhlu ale zneškodnil Cherepko a následný zmatek před brankou odkopli obránci do bezpečí. Tvrdý úder ale v šestnácté minutě zasadil Franta Dvořák, když se v pokutovém území dostal k tečovanému centru a nekompromisně poslal míč pod břevno. Ve 25.minutě se pokusil z hranice šestnáctky vypálit Došlý, nezamířil ale dobře a míč skočil daleko za bránou. O chvíli později se povedla krásná souhra mezi Fillem a Došlým, po které druhý jmenovaný vypálil a brankář hostů Šiman míč musel vyrážet. Zbytek poločasu nabídl především obléhání branky hostů, až do 44.minuty, kdy byl ve vápně faulován Došlý a rozhodčí nařídil pokutový kop. K tomu se postavil Martin Fillo a panenkou nedal brankáři šanci.

DRUHÝ POLOČAS

Ve 47. minutě utkání se po sólové akci a překonání dvou obránců prosadil střelou k tyči Jan Zajíček. Zvýšil tak na 3:0. Slibně rozvíjející se akci Bohemians o chvíli později zneškodnil skvělým zákrokem Cherepko. Po útěku z vlastní poloviny hřiště se pokusil Jan Zajíček zvýšit skóre utkání, jeho střelecký pokus zneškodnil v 53. minutě brankář hostů Šiman. Hra se od přelomu 60. minuty začala dost kouskovat, faulů přibývalo na obou stranách. Zajímavou akci Jiskry z 65. minuty přerušil až signalizovaný ofsajd, ve kterém byl přistižen Martin Fillo. V sedmdesáté minutě se stejný hráč pokusil překvapit hostujícího gólmana střelou ze střední vzdálenosti, střela však mířila nad břevno. O minutu později hrozili hosté. Nejprve první střelu vyrazil Cherepko a  pár vteřin poté mířila rezerva Bohemians těsně vedle. V 77. minutě zvýšil skóre zápasu kapitán Jiskry Domažlice Petr Mužík, když se ve výskoku opřel do centru a poslal míč nechytatelně do sítě. Střídající Pavlík se pak ocitl sám před brankářem, kterého ale bohužel nechal vyniknout. Těsně před hvizdem pak ještě zkusil štestí Jedlička, jeho tečovanou ranu brankář těžce vytahoval nad bránu.

Rozhodčí: Lukáš Nehasil - Jaroslav Coufal, Lukáš Makovec
Delegát: Jiří Urban